Категорії Інформація
Каси Додати подію
Стадіон Славутич Арена
Стадіон Славутич Арена

Знайдено: 0 подій

Запоріжжя, вул. Лобановського, 21
Стадіон Славутич Арена

Знайдено: 0 подій

У 20-х роках минулого століття в Запоріжжі почалося будівництво Дніпрогесу - найбільшої в Європі гідроелектростанції. Молодь, яка брала участь в будівництві, обладнала невелику спортивний майданчик на одному з пустирів на лівому березі Дніпра. На цьому місці зараз розташований стадіон "Металург".

    Спортивний майданчик "Дніпробуду" не мала трибун, підсобних приміщень і огорож. Тут було тільки посереднє футбольне поле та кілька легкоатлетичних секторів.

     На початку 30-х років будівельники "Днепрокомбіната", з якого пізніше виділилася "Запоріжсталь", а також студенти Дніпровського індустріального інституту, учні технікуму, різних училищ і курсів створили свою футбольну команду. Вона, природно, не могла конкурувати з кращими колективами міста. Але все ж молоді футболісти брали активну участь в міських змаганнях. І не без успіху.

     На місці цього майданчика в 1931 році «... на кошти з благоустрою міста Нове Запоріжжя розпочато будівництво стадіону - спортгородка» писав журнал «Фізкультурнік України».

    А вже через рік газета "Пролетар Дніпробуду" писала: "На фізкультурної майданчику імені Антипова (перший голова ВСФК України) ти завжди зможеш пограти в футбол".

    На цьому майданчику, переданої заводу "Запоріжсталь" і названої "Сталь", проходили футбольні турніри, а 30 вересня 1932 року відбулося відкриття Спартакіади будівельників Дніпробуду, присвяченій пуску Дніпровської гідроелектростанції. Тут же проходили фінальні ігри першості республіки з футболу, а в серпні 1933 року відбувся перший в нашому місті справжній фізкультурний свято - Всесоюзна спартакіада ​​будівельників.

     У 1933 році після невеликої реконструкції майданчик «Дніпробуду» була перетворена в стадіон «Сталь». Але тільки після другої реконструкції, проведеної п'ять років по тому, в місті з'явився сучасний упорядкований стадіон на 8 тисяч глядачів ..

     Відкриття нового стадіону "Сталь" ім. Антипова заводу "Запоріжсталь" відбулося 2 травня 1938 року. У цей день на його полі був проведений і перший футбольний матч. Грали команди "Локомотив" (Запоріжжя) і "Сталінець" (Москва). Товариський матч пройшов у впертій боротьбі, Перемогли в ньому більш досвідчені гості з рахунком 4: 5.

     Новий стадіон став головною спортивною ареною Запоріжжя і центром спортивної роботи металургійних підприємств міста. Тут було обладнано хороше футбольне поле, бігові доріжки, сектори для змагань легкоатлетів, побудовані роздягальні і душові для спортсменів, трибуни для глядачів.

    За свою багаторічну історію трибуни стадіону, що носить сьогодні звучне ім'я - "Металург", відвідали сотні тисяч запорожців, що були свідками і захоплюючих футбольних поєдинків кращих клубів країни, і змагань легкоатлетів, в яких брали участь кращі вітчизняні та зарубіжні спортсмени. Тут же запорожці вшановували чемпіонів та володарів Кубка України - футбольні команди "Локомотив" і "Металург", Олімпійських чемпіонів - Леоніда Жаботинського, Олександра Рєзанова, Сергія Кушнірюк, Юрія Лагутіна, Тетяну Самоленко, чемпіона і рекордсмена світу Володимира Ященка. На цьому стадіоні починали свій спортивний шлях корифеї запорізького футболу - Прядко, Рикун, Хміров, Мозолевський, а після Великої Вітчизняної війни - Тищенко, Пономарьов, Зозуля, Малкін, Непечій, Олійник, Павлов, Гришин, Каштанов, заслужені майстри спорту Серебряников, Матвієнко та інші.

      У 1973 році була здана в експлуатацію Західна трибуна і місткість стадіону збільшилася до 27 тисяч глядачів. Але навіть така кількість місць не давало можливості вмістити всіх бажаючих подивитися матчі чемпіонату СРСР 1991 року, коли запорізький «Металург» виступав у вищій лізі.

     У 1980 році стан стадіону було визнано аварійним. На щастя, зусиллями комбінату "Запоріжсталь" поступово аварійність Західної трибуни була усунена, відкритий доступ учасників змагань в роздягальні.

    Але в 2001 році Федерація футболу України все ж заборонила запоріжцям проводити матчі на Центральному стадіоні «Металург». Останній матч на стадіоні «Металург» господарі зіграли 31жовтня 2001 року із донецьким «Шахтарем», а весняну частину 11 чемпіонату України починали хоча і на запорізькому, але все-таки не рідному стадіоні «Торпедо». Рішення про якнайшвидшу реконструкції стадіону було прийнято навесні того ж року колишнім мером міста Олександром Поляком, але ремонт, а згодом й будівництво затягнулася на довгі чотири роки.

     І все ж, завдяки наполегливості і невгамовної енергії нового мера Запоріжжя Євгена Карташова, а також героїчним зусиллям будівельників 12-тисячний стадіон гостинно відчинив свої ворота 29 липня 2006 року, коли відбувся матч 1-го туру 16-го чемпіонату України між командами «Металург» (Запоріжжя) - «Динамо» (Київ). До речі, квитки, які розійшлися ще за два дні до початку зустрічі, були з "подвійним змістом": вони будуть дійсні через п'ять років на святкуванні 5-ї річниці від дня відкриття стадіону, в 2011 році.

На сьогоднішній день на стадіоні «Славутич Арена» розташовані фітнес-центр, клуб настільного тенісу, є можливість оренди двох прекрасних конференц-залів стадіону, а так само проводяться екскурсії та фотосесії для всіх бажаючих.

Афіша
За Вашим запитом нічого не знайдено
Часті питання про концерти
🎸 Самі рекомендовані концерти

🥇 Які концерти найпопулярніші?

Стадіон Славутич Арена у Запоріжжі: репертуар (2024)

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код